Jak mierzymy objętość sprzedawanego drewna?

Pomiar drewna to trudne i nieco abstrakcyjne zadanie. Dlatego kupując drewno kominkowe w Czeladzi, Katowicach, Sosnowcu, Chorzowie i innych miejscowościach na Śląsku, u nas możesz wybrać jednostkę miary jego ilości – metr przestrzenny drewna ułożonego lub metr przestrzenny nasypowy. W ten sposób chcemy dać Ci pewność uczciwego zakupu. Czym różnią się te dwie metody?

Metr przestrzenny układany jest najbardziej rzetelnym i praktycznym wskaźnikiem pomiaru objętości drewna. Odpowiada ilości równomiernie pociętych szczap (polan) drewna, które po ułożeniu zajmują objętość 1 m3, dlatego też często nazywany jest metrem sześciennym lub kubikiem. Drewno przygotowane na naszym składzie może być bezpośrednio ułożone na skrzyni samochodu, przygotowane na palecie w specjalnie przeznaczonym do tego worku (1000 l lub 1500 l), czy też skrzynio-palecie.

Metr przestrzenny nasypowy to miara pochodna, stosowana w przy zakupie drewna opałowego kominkowego. Drewno również w tym przypadku zajmuje objętość 1m3, przy czym jest ono załadowane mechanicznie za pomocą taśmociągu. Między polanami powstaje więcej wolnych przestrzeni, które po ułożeniu zmniejszają jego objętość. Dlatego też cena metra przestrzennego nasypowego jest w naszej ofercie niższa niż w przypadku drewna ułożonego. Drewno przygotowane na naszym składzie może być bezpośrednio załadowane na skrzynię samochodu lub przygotowane w specjalnie przeznaczonym do tego worku typu Big Bag.

Comments are closed.